http://www.radekdoubek.cz/Co byste měli vědět o pojištění zavazadel

Přidáno 11.07.2016

Máme čas dovolených a s tím i související otázky, jako je např. pojištění zavazadel.
 

 Může se stát, že se váš kufr cestou ztratí, přepravce jej poškodí nebo se najde člověk, který si jej bez váhání přivlastní a rychle zmizí. O pojištění zavazadla a věcí v něm se tedy rozhodně vyplatí alespoň přemýšlet, než mít zkaženou celou dovolenou. I zde však platí určitá omezení, o kterých je dobré vědět. JAKÁ ? - čtěte dále...

 

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez
uvedeného zdroje:
http://www.radekdoubek.cz je zakázáno a není povoleno

Výše limitů

Každý pojišťovna má nastavené určité limity výše plnění, které se pohybuje v průměru kolem 15 až 20 tisíc korun. Plánujete-li převážet například drahou techniku, jejíž cena mnohonásobně převyšuje limit a pojištění by pro vás v takovéto podobě ztrácelo na významu, nebojte se oslovit konkrétní pojišťovny a sjednat si individuální podmínky.

Sjednání pojištění zabere pouze chvíli, v současné době je navíc možné celou proceduru vyřídit i online a odpadá tak osobní docházka na pobočku. Ani cena vám nezkrátí dovolenou, pojištění vás vyjde na několik málo korun denně, v průměru 15 Kč.

Seznam pojistitelných věcí

Většina pojišťoven zahrnuje do svého plnění osobní věci pojištěného a ty, které si prokazatelně pořídil na dovolené. Jsou však výjimky, které buďto vůbec nepojistíte, nebo si za ně budete muset připlatit. Jedná se například o letenky, peníze, karty, popřípadě cenné věci, jako drahokamy, drahé kovy, apod.

Jako oko v hlavě

Pokud si sjednáte pojištění a poté spustíte svůj kufr z očí, může se vám to pěkně vymstít. Je důležité chránit své věci a dodržovat určitá pravidla. Pokud vám zloděj odcizí zavazadlo z neuzamčeného vozidla nebo ze stanu, máte jednoduše smůlu. Některé pojišťovny nabádají své klienty ke zvýšené obezřetnosti třeba způsobem, kdy odmítají vyplatit pojistné při odcizení zavazadla z automobilu (byť řádně zabezpečeného) během nočních hodin, kdy je riziko nejvyšší.

Nevíte si s něčím rady? Máte možnost mě kontaktovat....

 

Váš pojistný poradce

 

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu či jeho částí, bez uvedeného zdroje: http://www.radekdoubek.cz  je zakázáno a není povoleno.Tisknout stránku

Stažením eBooku dáváte souhlas se zpracováním a shromažďováním Vašich osobních údajů v databázi webu.

Kolik že je hodin ?

Návštěvnost mých stránek

počítadlo.abz.cz


      © 2017 - DOUBEK Radek - specialista pojištění na rizika běžného života
Digitální obchodník
Zpět nahoru