http://www.radekdoubek.cz/Finanční poradce = podvodník a lhář ?

Přidáno 02.03.2017

Spousta klientů láteří na finanční poradce, jací to jsou podvodníci, jak se již několikrát „spálili".  A že finanční poradenství je věc kdy poradci myslí  jen na sebe. A víte, že  Váš názor Vám nebudu vymlouvat…ano, náš trh je plný „neodborníků“. Každá profese má své odborníky, ale i neodborníky. Jak poznám odborníka od laika?

 

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez
uvedeného zdroje:
http://www.radekdoubek.cz je zakázáno a není povoleno

 

 

CO PROFESE – TO ODBORNÍK…či laik

Finanční poradenství je vysoce specializovaná profese, zatím zdarma a jak je známo - to co máme zdarma, toho si nevážíme. Ale blízká budoucnost napovídá, že služby finančního poradce si budeme platit.  Tak jako si platíme ševce, zedníka či pošťáka. 

Trh disponuje více neodborníky, než těmi opravdovými specialisty. Ale trh potřebuje specialisty, nikoliv všeuměly typu Ferdy mravence.

Právníci, řezníci, zedníci, řidiči, lékaři, manageři, prodavačky… co obor, to bud profík, či těžký laik … znáte člověka, který vám nesedí, či Vám něco „provedl“. Ale i tady se najdou skvělí lidé, profesionálové ve svém oboru, ale denně se setkávám s obchodníky co vlastně neprodávají, ale jen trpí, že jsou. Proč je vidět, že paní prodavačku její práce nebaví? Jak taková práce následně může vypadat?

Většinou jdeme za odborníkem, že nás něco trápí či si nevíme s něčím rady a očekáváme, že náš problém, který řešíme – vyřeší a tím nám pomůže. Jinak řečeno, "hodíme" své trápení na někoho jiného...

 

JAK POZNÁM ODBORNÍKA ? - ( v jakémkoliv oboru )

 

Velmi jednoduchá otázka, velmi složitá odpověď – pokud se daný klient nezajímá.

Finanční poradce tvoří pojítko mezi  bankami, pojišťovnami a dalšími  finančními segmenty na straně jedné a mezi klienty na straně druhé. Má tu možnost, že si může obchodní ( pojistné, úvěrové atp. ) podmínky nastudovat. A zná pojmy či zákonitosti, které běžný člověk nezná ani znát nemůže.  Pokud jsem v roli klienta a mám pochybnosti, ptám se – zda-li něčemu nerozumím. Toto je možnost a právo každého klienta. Při možném problému je velmi alibistické od klienta říct, já nic to „on“.

Z právního hlediska je velmi těžké zbavit člověka svépravnosti, ale člověk  se svou důvěrou tohoto privilega zbavuje sám, tím že nečte a neptá se.

A jak tedy poznám odborníka?

  • Hledejte informace
  • Hledejte jméno  na internetu, sociálních sítích
  • Hledejte recenze, co píšou kllienti, jaké mají zkušenosti
  • Dejte na doporučení přátel, kamarádů

Nikdo přeci nepůjde na chirurgii, když ho budou bolet zuby…je to lékař. Ale není lékař jako lékař potřebujeme specialisty, ted potřebuji zubaře, nikoliv chirurga. .

Není finanční poradce, jako finanční poradce. Ale i zde věřím, že najdete dost opravdových odborníků a špičkových specialistů. Ti kvalitní se prezentují a jsou vidět. Jsou si svou práci, zkušenostmi a vědomostmi jistíA tím má klient segment výběru hodně ulehčen.

Finanční poradenství je hlavně poslání a služba, která když se dělá srdcem a s láskou, musí nést ovoce. V případě finančního poradenství to jsou kvalitní recenze a reference. A ty  si finanční poradce musí zasloužit.

 

Hezký den bez pojistných událostí.

 

Doubek Radek

 

Bonus: lidé dělají stále dokola stejné chyby, chcete vědět jaké?

            Tak zde je máte krásně na jednom místě.

 

 

 

P.S.... omlouvám se všem výše vyjmenovaným profesím zda-li jsem někomu ukřivdil. Toto nebylo účelem. Účelem bylo poukázat, že v každé - a to v jakékoliv profesi se najdou velcí odborníci, ale také neodborníci . O finančních poradcích to platí také.

Doubek Radek

 

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez
uvedeného zdroje:
http://www.radekdoubek.cz je zakázáno a není povoleno

 

 

 

 

 

 Tisknout stránku

Stažením eBooku dáváte souhlas se zpracováním a shromažďováním Vašich osobních údajů v databázi webu.

Kolik že je hodin ?

Návštěvnost mých stránek

počítadlo.abz.cz


      © 2017 - DOUBEK Radek - specialista pojištění na rizika běžného života
Digitální obchodník
Zpět nahoru