http://www.radekdoubek.cz/Pracovní úraz, pracovní neschopnost

Přidáno 22.05.2017

Pracovní úrazy a pracovní neschopnost z důvodu výkonu z povolání

Podtitul: proč některé pojišťovny tato rizika plní a jiné NE?

 

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez
uvedeného zdroje:
http://www.radekdoubek.cz je zakázáno a není povoleno

 

 

 

Odpověd je jednoduchá:

- ne každá komerční pojistná smlouva kryje nemocenskou formou nemoci či úrazu způsobenou výkonem povolání

    Pojištění pracovní neschopnosti formou nemoci nebo úrazu je velmi podceňované riziko. Je obsaženo jen v určitém procentu pojistných smluv a ti co je v pojistných smlouvách mají, ani neví jak a zda-li budou plněny jejich případné pojistné události.

Pojištění běžného úrazu najdete v drtivé většině smluv, ale nemocenskou vždy  nenajdete. Lidé se více bojí zlomeného prstu na ruce, než dlohodobého výpadku příjmu. 

 

Trocha statistiky

  • Za rok 2016 zemřelo 104 lidí při výkonu povolání – děsivě vysoké číslo

  • Dalších  několik desítek tisíc osob mělo pracovní úraz či nemocenskou z důvodu výkonu povolání.

  • Další desítky a možná stovky lidí svůj úraz ani nenahlásilo a to buď z důvodu „ strašáku vyhazovu“ či „nedodržení“ pracovních postupů nebo jiných persekucí - protože bezpečnostní technici hájí hlavně zájmy zaměstnavatele, nikoliv zaměstnance.

 

 

Proč nedostanete odškodné za pracovní nemoc či úraz (příp. vaši  pozůstalí ) i když toto máte pojištěno ?

  • V případě úmrtí pojištěného nejste oprávněnou osobou, která má nárok na plnění z pojistné smlouvy

  • Špatně určená riziková skupina povolání (každá pojišťovna má své rizikové skupiny, dochází ke krácení)

  • Některé pojišťovny nekryjí (neplní) celou dobu nemocenské, ale jen určitý čas

  • Některá povolání mají výluku na pracovní úrazy či nemoci.

  • Všechna povolání  jsou ve výlukách (byť se to nezdá, některé pojišťovny chtějí vědět, že jste zedník, hasič, hutník, či řidič, ale už v momentě podpisu smlouvy ví, že plnit tyto úrazy či nemoci z povolání nebudou )

 

 

 

Buď chcete býti pojištěn a budete se řídit pojistnými podmínkami a danou cenou, nebo chcete mít jen „pocit“ že jste pojišťěn a dáte na "kolegu" se kterým se setkáváte každý den v práci případně na "kamarádku z pavlače" a budete respektovat jeho / její rady rady. 

Kolega, dobrý přítel  pravděpodobně dovede řídit tým lidí, nebo číst technické výkresy, případně opravit motor  auta – ale jeho specializace  je jiná, než pojistné podmínky. Lidé velmi často dají na slova typu: "jedna paní povídala" - než aby vyhledali  odborníka. Až Vás budou bolet zuby půjdete taky za kolegou z práce nebo kamarádkou z pavlače? Nebo vyhledáte odborníka v našem případě zubaře ?

 

 Já také neumím opravit defekt na autě a obrátím se na pneuservis - jinak řečeno na specialistu. Kdo si sám umí opravit tuto závadu tak, aby řekl, že je to na  100%? Jen ten, který tomu opravdu rozumi. A v pojištění to je stejné,...

 

Nevíte si rady s pojistným podmínkami? Víte, že opravdu platíte za to  co si myslíte, že platíte? Víte, že máte  možnost  bezplatné konzultace jen na Vašich pojistných podmínkách a pojistných smlouvách….plní nebo neplní má pojišťovna pracovní nemoci či úrazy?

 

Viz kontakt ZDE

 

Chcete vědět  za co platíte, nebo Vám tom je jedno a budete další v řadě co si stěžují, že pojišťovny neplní? Většinu klientů zajímá cena, mě zajímá jak pojistka se bude chovat v případě pojistné události.

KVALITNÍ POJISTNOU OCHRANU POZNÁTE V TEN OKAMŽIK, KDY JI POTŘEBUJETE, ALE V TEN MOMEMT SE NEPTÁTE KOLIK STOJÍ, ALE JAK PLNÍ...

 

Z pohledu klienta se tato problematika může jevit jako nepodstatná a jednoduchá. Z pohledu pojištění těchto rizik s důsledkem na zdravotní či životních komplikací jde o velmi složitou situaci a z pohledu pracovně právních vztahů je toto dokonalý uzel.

Je levnější těmto rizikům předcházet formou prevence (pojištění) než řešit právnické řešení u soudu, kdy běžný zaměstnanec moc možností na úspěch nemá.

I lidé, kteří jsou "postiženi" pracovním úrazem nebo nemoci v minulosti, jsou pojistitelní. Kolikrát jste slyšeli,  že toto nelze?

viz zde

 

 

Hezký den bez pojistných událostí

 

Váš osobní pojistný poradce

 

 

Doubek Radek

 

Deset tipů a rad jak se nespálit při sjednávní pojištění :  ZDE zcela zdarma

 

 

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez
uvedeného zdroje:
http://www.radekdoubek.cz je zakázáno a není povoleno

 

 Tisknout stránku

Stažením eBooku dáváte souhlas se zpracováním a shromažďováním Vašich osobních údajů v databázi webu.

Kolik že je hodin ?

Návštěvnost mých stránek

počítadlo.abz.cz


      © 2017 - DOUBEK Radek - specialista pojištění na rizika běžného života
Digitální obchodník
Zpět nahoru