http://www.radekdoubek.cz/INVALIDITA – proč se jí nebojíme?

Přidáno 01.10.2017

     Invalidita je záležitost, kterou si nikdo nedovedeme představit - nikdo z těch ( z  nás ) co ji nezaživají  a to jak osobně či u blízkých. Jen ti Vám mohou říct jaký to je zásah do života...

 

 Co na to pojišťovna ? Dostanu v této situaci  něco navíc ?

 

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez uvedeného zdroje: http://www.radekdoubek.cz  je zakázáno a není povoleno

 

 

 

 Invalidita a její dopady

  Invalidita je dlouhodobý zdravotní stav člověka,  který má jakýkoliv stupeň postižení "invalidity"  formou úrazu či nemoci uznaný státem. Každopádně, i první stupně invalidity nese sebou finanční náklady, které člověk nejen, že člověk není schopný ovlivnit, ale začíná si uvědomovat, co ho postihlo.

Invalidita ať je jakýmkoliv stupněm postižení, má za následek  dlouhodobé a velké finanční výdaje, na které nikdo není ani nemůže být připraven. 

 

Troška statisky:

V ČR  je cca 425.000 lidí invalidních osob

Z toho vyplývá, že každý cca 25. Čech je invalidní ….HROZIVĚ VYSOKÉ ČÍSLO

96% invalidity je vyplaceno pojistné z pohledu pojišťovny z důvodu nemoci- nikoliv úrazu

V produktivním věku 18-59 let je nejčastěji vyplacen příspěvek 2.st. závislosti ( na péči druhé osoby )

A invalidita dítěte?

Duševní poruchy a poruchy chování = 56 %

Nemoci nervové soustavy = 18%

Úrazy  = 18%

Ostatní nemoci = 20%

 

Příklad z terénu:

Paní prodavačka klesla z již tak z nízkého platu o dva tisíce méně díky invaliditě třetího stupně z důvodu nemoci. Kdybych jí před postižením řekl ať si dává tyto dva tisíce bokem na pojištění na toto riziko, asi by mě vyhnala s odůvodnění, že si tento „přepych“  nemůže dovolit. Dnes je doma, má o dva tisíce méně a je ráda,  že je relativně  zdravotně ustabilizovaná. Věřte nebo ne – toto je pravdivý příběh.

 

Pojištění invalidity – kdy pomůže a kdy ne.

  Každá z komerčních pojišťoven nabízí pojištění invalidity. Jenže ne všechny pojišťovny plní stejné a v plnění jsou velké rozdíly. Jinak řečeno, téměř nenajdete stejné plnění u dvou pojišťoven.

Jak se tedy mám jako běžný klient, který čte tento článek vyznat v tom co nabízí pojišťovna „ X“ a pojišťovna „Y“

Jako první měřítko použijte reference prodejce : ZDE

Jako druhé měřítko použijte pojistné podmínky daných pojišťoven...a co  hledat v pojistných podmínkách? Víte nebo nevíte? Vaše odpověď na tuto otázku  a vaše povědomí o této problematice svědčí o tom, jak máte kvalitního svého pojistného poradce.

 

Co dostanu navíc ?

Ne, opravdu se nechci bavit o  tom co dostanu "navíc"  budu-li trvale invalidní v třetím stupni. Raději budu navždy zdráv !!!  Ale když už tato situace nastala, dostanu navíc 120.000 Kč ( tato akce platí do 31.12.2017 ). Navíc nad sjednanou pojistnou částku! Proč až při třetím stupni? Protože toto je stav velmi vážný a tak vážný, že horší být nemůže.

Takže otázka klienta: budu pojištěn např. na 500.000 Kč při 3.st. invalidity  (formou nemoci či úrazu) a dostanu k tomu navíc 120.000 Kč ? ANO ! každý měsíc dostanete 10.000 Kč - jako rentu.

Klientům, kteří si od 18. září do 31. prosince 2017 sjednají riziko invalidity a v budoucnu jim stát přizná invaliditu 3. stupně, vyplatí pojišťovna příspěvek na dorovnání poklesu příjmu 120 000 korun. žádné ani "až" či "od" . ale každý měsíc 10.000 Kč pod dobu 12ti měsíců. 

Akce platí i pro stávající klienty, kteří si toto riziko  sjednají  poprvé dodatkem u stávající smlouvy . ( historicky poprvé ) Nebo i nové smlouvy, ktrerá má toto riziko sjenáno historikcky poprvé.Ohled se bere na rodné číslo.

 

Chápu, že získání tohoto „bonusu“ si nikdo nepřeje, ale pokud by bylo komukoliv cokoliv nejasné, či si někdo uvědomoval riziko, jaké mu hrozí, může mě kdykoliv kontaktovat.

Každému, kdo bude chtít sjednat toto riziko (které je mimochodem velmi levné ) může se na mě kdykoliv obrátit  kontakt viz ZDE 

Prevence je vždy levnější, než její následky. Spoléhat se na výplatu invalidního důchodu je velmi nerozumné - je totiž velmi nízký 

 

Každopádně Vám přeji hezký den bez pojistných událostí.

 

 

Doubek Radek

Deset tipů a rad jak se nespálit při sjednávání pojistných smluv získáte zcela ZDARMA : ZDE

 

Statistiky:  zdroj PČS.

 

Jakékoliv šíření nebo kopírovaní tohoto textu, či jeho částí bez uvedeného zdroje: http://www.radekdoubek.cz  je zakázáno a není povoleno

 

 

 

 Tisknout stránku

Stažením eBooku dáváte souhlas se zpracováním a shromažďováním Vašich osobních údajů v databázi webu.

Kolik že je hodin ?

Návštěvnost mých stránek

počítadlo.abz.cz


      © 2017 - DOUBEK Radek - specialista pojištění na rizika běžného života
Digitální obchodník
Zpět nahoru